top of page

KÜNYE

Çanakkale Yerel Kalkınma Derneği (ÇAYEKA), 17-016-125 kütük no ile Eylül 2021'de yerelde sürdürülebilir üretim ve tüketim yollarını araştırma, kayıt altına alma, uygulama ve geliştirme odaklı çalışmalar güden bir sivil toplum kuruluşu olarak kuruldu. 

EKİP

Screen Shot 2023-03-22 at 11.03_edited.jpg

Burcu Mert Dermanlı

ÇAYEKA kurucu ve yönetim kurulu üyesi. 1980 İstanbul doğumlu.
Eşi Mustafa ile kurdukları Ege Bakkaliyesi markasıyla hem kendi gıda üretimlerini yapıyorlar hem yerel üreticilerin ürünlerini ilgilisine ulaştırıyorlar.
Aynı zamanda unutulmaya yüz tutmuş geleneksel dokuma faaliyetlerini canlandırma gayesi ile Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Geleneksel El Sanatları bölümünde öğrenci.

Muharrem Yıldız

ÇAYEKA kurucu ve yönetim kurulu üyesi. 1968 Bayramiç doğumlu. Evli ve iki çocuk babası. Çocukluğu ve gençliği Bozcaada’da geçti. Lisans eğitimi ODTÜ’de Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Yüksek Lisansı ise Ege Üniversitesi'nde Sosyoloji üzerine. Halen Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Eğitim Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak çalışıyor. Diğer yanda Bozcaada’da turizm ile ilgileniyor. Kendi halinde bağcılık, zeytincilik ve tarımla uğraşıyor; Bozcaada Haber internet sitesinde köşe yazarlığı, Bozcaada Mendirek Dergisi Yayın Kurulu üyeliği ve yazarlığını sürdürüyor.

MD.jpeg

Mustafa Dermanlı

ÇAYEKA kurucu ve yönetim kurulu üyesi. 1980 İstanbul doğumlu, 2015'ten beri Çanakkale'de (Bozcaada, Ayvacık ve Merkez) yaşıyor.
Bozcaada'nın tek dergisi Mendirek'i 2014'ten bu yana yayına hazırlıyor. BozcaadaTV Youtube kanalını, Bozcaada Podcast kanalını yönetiyor. Adaya dair sesli, görüntülü ve yazılı arşiv çalışmaları yapıyor. Bozcaada Mendirek Yayınları adı altında kitap çalışmaları gerçekleştiriyor. 2016 yılında eşi Burcu ile kurduğu Ege Bakkaliyesi ile de gıda üretimi yapıp online satış aracılığıyla ilgilisine ulaştırıyorlar.

CBF274AB-AB62-4F2F-9DF6-E02DA63384EC_1_105_c_edited.jpg

Yaprak Aydın

ÇAYEKA kurucu ve yönetim kurulu üyesi. 2018’den beri Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Sosyoloji Bölümünde araştırma görevlisi olarak çalışıyor. Halen, Koç Üniversitesi’nde doktora çalışmasını sürdürüyor.
Kırsalda yenilenebilir enerji uygulamaları ve çiftçilik faaliyetlerinin çeşitlendirilmesi ile ilgileniyor.

Arıcılığa ve atçılığa meraklı.

WhatsApp Image 2023-03-22 at 17.48_edited.jpg

Yonca Aydın Hasekioğlu

ÇAYEKA kurucu ve yönetim kurulu üyesi. 1978 Tekirdağ doğumlu. 2000 yılında Boğaziçi Üniversitesi Siyaset Bilimi Uluslararası İlişkiler ve Sosyoloji bölümlerinden mezun oldu. 14 yıl özel sektörde çalıştıktan sonra yeniden üniversiteye döndü. Maliye lisans, İşletme ve Lojistik yüksek lisans programlarını tamamladı. 2018 yılından beri serbest muhasebeci mali müşavir olarak çalışmakta; eşi ve 2 çocuğu ile Çanakkale'de yaşamaktadır.

bottom of page